ساعات کاری:شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 صبح تا 6 عصر

info[@]zagroscnc.com

مجسمه سنگی

5/5 - (5 امتیاز)

هنر مجسمه سازی زیر شاخه ی صنایع سنگی می باشد. هدف از مجسمه سازی یاد آوری و یا به نمایش گذاشتن یک شی ، انسان و یا هر چیز دیگری می باشد. پیکر تراشی از زیر شاخه های هنر مجسمه سازی است و در اصل به کسی که تندیس می سازد ، پیکر تراش نیز میگویند.
هنر مجسمه سازی به سال های دور باز میگردد که در بیشتر کشورها نیز از این هنر استقبال میشده است. در آفریقا در سال 12 میلادی از تندیسان چوبی استفاده میکردند که نمونه بارز آن مجسمه یکی از پادشاهان نیجریه می باشد.بر اساس تحقیقات به عمل آمده ایران نیز از هنر مجسمه سازی در زمان های هخامنشیان و… بهره برده اند. که هنوز تعدادی از مجسمه های آن زمان که جنبه یتاریخی پیدا کرده اند وجود دارد . مانند تخت جمشید ، پاسارگاد و شوش . اکثر مجسمه های بازمانده از زمان هخامنشیان به حالتی است که در حال تعظیم و ادای احترام به کسی هستند.
بهترین مجسمه ها و ماندگارترین مجسمه ها از زمان های قدیم از جنس سنگ می باشند. و حتی امروزه بیشترین مجسمه ها را از سنگ می سازند. سنگ مورد استفاده در این هنر دستی سنگ های مرمریت و سنگ تراورتن میباشند
برای مجسمه سازی با سنگ باید سنگ مناسب انتخاب نمود .بهترین سنگ برای مجسمه سازی سنگ مرمریت می باشد. از سنگ ها ی عباس آباد و تراورتن علاوه بر مجسمه سازی برای تزئین بناها نیز استفاده میشود.