ساعات کاری:شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 صبح تا 6 عصر

info[@]zagroscnc.com

خدمات دستگاه سی ان سی سنگ ( قیمت + مشخصات فنی)

5/5 - (35 امتیاز)

خدمات سی ان سی سنگ امروزه به بخش مهمی از دنیای ما تبدیل شده است. تقریبا تمامی صنایع خرد و کلان و حتی صنایع دستی نیز از دستگاه های CNC استفاده می کنند. علت این موضوع را می توان در فراوانی کاربرد آن جستجو کرد. با این حال از بین انواع دستگاه CNC به جرئت دستگاه سی ان سی سنگ از مهمترین و کاربردی ترین ها محسوب می شود. البته قیمت دستگاه سی ان سی سنگ نیز نسبت به دیگر انواع آن گران تر است و همین موضوع باعث شده تا کاربرد آن خاص تر و حرفه ای تر نیز شود.
اگرچه بیشتر در صنعت ساختمان از خدمات سی ان سی سنگ استفاده می شود؛ اما کاربرد این دستگاه منحصر به این صنعت نیست. صنایع گوناگونی نیاز به حکاکی روی سنگ، برش سنگ، اندازه کردن سنگ و… دارند. در نتیجه می توان گفت که CNC سنگ یک دستگاه تمام عیار برای تمامی صنایع است. با این حال نمی توانیم این موضوع را نیز پوشیده کنیم که صنعت ساختمان و صنایع عمرانی از مشتریان پر و پا قرص این دستگاه هستند.

هنر حکاکی از گذشته تاکنون یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین هنرها محسوب می‌شود. به گونه‌ای که امروزه در بسیاری از نماهای ساختمان، وسیله‌های چوبی و غیره، استفاده از این هنر از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.
برای زیباسازی نمای ساختمان، استفاده از نقش‌های برجسته و حجاری شده به واسطه انواع سنگ می‌تواند، جلوه‌ باشکوهی را برای نمای ساختما‌ن‌ها خلق نماید. با توجه به پیشرفت در علم، امروزه می‌توان راحت‌تر و با تنوعی بسیار بیشتر نسبت به گذشته، به واسطه استفاده از انواع طرح‌ها، با کاربری از خدمات دستگاه سی ان سی سنگ ، موجبات برش و حکاکی بر روی سنگ را اعمال نمود. به همین خاطر است که امروزه به واسطه استفاده از این دستگاه، تبلور شگرفی در صنعت فرآوری سنگ به وجود آمده است و خدمات دستگاه سی ان سی سنگ به بخش مهمی از دنیای ما تبدیل شده است.

در گذشته برای این کار از وسیله‌های دستی استفاده می‌شد، به این خاطر که دستگاهی برای انجام حکاکی وجود نداشت. ولی با پیشرفت علم و تکنولوژی، دستگاه‌هایی برای انجام این کار تولید شد که استفاده از آن دستگاه‌ها علاوه بر اینکه کار را برای طراحان تا حد زیادی آسان تر کرد، هم چنین موجبات حکاکی دقیق و درست را نیز فراهم نمود.
یکی از بهترین دستگاه‌هایی که برای حکاکی استفاده می‌شود، دستگاه سی ان سی سنگ است که ما در این مقاله علاوه بر تعریف این دستگاه، قصد داریم کاربرد، ویژگی‌ها و … را شرح دهیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

نگاهی دقیق و کاربردی به دستگاه سی ان سی سنگ

• تعریف دستگاه سی ان سی سنگ

اگر بخواهیم نام این دستگاه که به CNC مخفف شده است را به صورت کامل شرح دهیم باید بگوییم که این کلمه مخفف Control Numerical Computer به معنای کنترل عددی توسط کامپیوتر می باشد. این بدان معناست که این دستگاه با یک سری اعداد و ارقامی که به آن داده می شود عمل برش را انجام می دهد به همین دلیل است که میزان خطا در این نوع دستگاه ها نسبت به حالت دستی کمتر است.

• خدمات دستگاه سی ان سی سنگ

برای کار بر روی انواع سنگ‌، در این دستگاه از تیغه‌های سگمنتی منحصر به فردی استفاده شده است. بر این اساس این ویژگی توانسته است شرایط مقرون به صرفه‌ای را به جهت انواع فعالیت بر روی سنگ به وجود آورد.
کاربری از این دستگاه موجب شد تا اعمال فعالیت‌های هنری در حوزه‌ و طرح‌های خاص بر روی متریال سنگ، به همراه تولید محصولاتی یکنواخت با تیراژ بالا میسر شود. در ادامه توانست موجبات استفاده از طرح‌های ایران باستان و رومی را نیز برای مهندسین معمار فراهم آورد تا روز به روز بازار طراحی و تولید انواع نماهای سنگ گسترش یابد و استقبال به جهت خرید این نوع دستگاه بیشتر شود.

• چرا استفاده از خدمات دستگاه سی ان سی سنگ مهم است؟

تقریبا تمامی صنایع خرد و کلان و حتی صنایع دستی نیز از دستگاه‌های CNC استفاده می‌کنند.
علت این موضوع را می‌توان در فراوانی کاربرد آن جستجو کرد.
با این حال از بین انواع دستگاه‌های CNC، به جرئت دستگاه سی ان سی سنگ از مهمترین و کاربردی ترین‌ها محسوب می‌شود. البته قیمت دستگاه سی ان سی سنگ نیز نسبت به دیگر انواع آن گران‌تر است و همین موضوع باعث شده تا کاربرد آن خاص‌تر و حرفه‌ای‌تر نیز شود.
اگرچه بیشتر در صنعت ساختمان از خدمات سی ان سی سنگ استفاده می‌شود اما، باید توجه داشت که کاربرد این دستگاه منحصر به این صنعت نیست. به همین خاطر به این دلیل که صنایع گوناگونی نیاز به حکاکی روی سنگ، برش سنگ، اندازه کردن سنگ و… دارند، می‌توان گفت که کاربری از خدمات CNC سنگ یک دستگاه تمام عیار برای تمامی صنایع بشمار می‌رود.
با این حال نمی‌توانیم این موضوع را نیز کتمان کنیم که صنعت ساختمان و صنایع عمرانی از مشتریان پر و پا قرص این دستگاه هستند.

• خصوصیت‌ و مکانیسم دستگاه سی ان سی سنگ

دستگاه‌های سی ان سی از تنوع بالایی برخوردار هستند و با توجه به اینکه این نوع دستگاه‌ها سه بعدی هستند و دارای 6 محور می‌باشند، هر گونه برشی را با استفاده از می‌توان انجام داد.
در واقع وقتی در مورد خدمات دستگاه سی ان سی سنگ صحبت می‌کنیم، منظورمان دستگاهی است که به صورت تخصصی برای برش یا حکاکی سنگ طراحی و آماده شده است.
طبیعی است که این دستگاه باید ویژگی‌های منحصربفردی داشته باشد تا بتواند از پس برش انواع سنگ برآید.
تقریبا می‌توان گفت که از بین انواع دستگاه CNC سنگ، تنها نوع سنگ آن است که تخصصی است و با بقیه تفاوت‌های فاحش دارد.

تفاوت اکثر دستگاه cnc سنگ با هم، وابسته به تعداد محورها و نوع مته‌های قرار گرفته بر روی آن است. این در حالی است که در دستگاه سی ان سی سنگ، برخی ویژگی‌های دیگر مثل تحمل وزن، اندازه میزکار و… نیز مطرح است.
در نتیجه وقتی صحبت از دستگاه سی ان سی سنگ می‌کنیم، منظورمان یک دستگاه تمام عیار برای برش و حکاکی سنگ است که تمامی ویژگی‌های مورد نیاز در این خصوص را دارد.

 انواع کاربری از خدمات دستگاه سی ان سی سنگ

1. مجسمه سازی و پیکرتراشی بر روی سنگ
تراش سنگ به جهت تهیه مجسمه از دیگر کاربردهای ویژه این دستگاه به شمار می‌رود بر این اساس بر روی محور روتاری یا گردان مجسمه‌ها تراشیده می‌شوند. در شرایطی که پروژه از پیکره وسیع و بزرگی برخوردار باشد، آن را به صورت عمودی بر روی روتاری قرار می‌دهند. به واسطه این روش، استفاده از سنگهای اسلب و وسیع به مراتب آسان خواهد شد. امروزه برای انجام این نوع از پروژه‌ها از دستگاه سی ان سی که از پنج یا شش محور برخوردار است استفاده می‌شود.

2. تولید کانترتاپ و ایجاد برش بر روی اسلب
این مورد نیز می‌تواند به عنوان موارد کاربردی استفاده از دستگاه سی ان سی معرفی شود. به همین خاطر می‌توان انواع مدل‌ها و طرح‌های گوناگون بر روی کانترتاپ به واسطه بهره‌مندی از دیسک‌های برش را اجرا نمود.
از جمله قابلیت‌هایی که در این دستگاه موجود است، وجود قطعه ساکشن است. دیگر قطعه‌ای که در این دستگاه موجبات آسانی فرایند بر روی کانترتاپ و اجرای ابزار زنی را موجب می‌شود، وکیوم پد‌های استفاده شده در این دستگاه می‌باشند.
وجود انواع دیسک در دستگاه سی ان سی سنگ امکانات مناسبی را به وجود آورد.

به طور کلی سه نوع دیسک در این دستگاه می توان معرفی نمود:
اولین نوع استفاده از شرایط دیسک ثابت است که فقط در یک جهت به طور مثال جلو و عقب حرکت می‌کند. با استفاده از این قابلیت می‌توان برای کارهای سنگین به راحتی خشن تراشی انجام داد. از طرف دیگر نیز می‌توانید فعالیتهای صراحی تراشی و پروفیل زنی را مانند دستگاه دو دیسک انجام دهید.

در نوع دوم از دستگاه سی ان سی، دیسک‌هایی مانند دیسک‌های دروازه‌ای وجود دارد.
مکانیسم این دستگاه با وجود جک‌های هیدرولیک موجود، این دیسک‌ها را در دو زاویه صفر درجه و ۹۰ درجه تنظیم می‌نماید.
نوع سوم می‌تواند به عنوان نوع پیشرفته‌تر در حالت دیسک معرفی شود.
در این حالت از دیسک موتوریزه استفاده می شود. در پروژه‌هایی که در نوع سوم اجرا می‌شوند کنترل دیسک به واسطه یک کنترلر انجام می‌شود. به همین خاطر می‌توان به واسطه انعطافی که در این سیستم وجود دارد، شرایط را در هر زاویه‌ای مدیریت نمود. کاربری از این نوع سیستم به جهت خلق طرح‌های پیچیده مخصوصا اعمال طرح بر روی سنگ‌های گرانیت انجام می پذیرد.

3. اضافه شدن قابلیت محور گردان در دستگاه سی ان سی سنگ

اضافه شدن محور گردان در انتهای دستگاه، این امکان را به شما می‌دهد که بر روی کارهای دارای محیط دایره‌ای به راحتی فعالیت مورد نظر را اعمال نمایید.
با استفاده از این ویژگی می‌‌توانید از دستگاه سی ان سی به صورت نرد گرد و تراش صراحی استفاده کنید. کاربری دیگر با توجه به ابعاد روتاری موجود، اعمال پروژه‌های مجسمه تراشی و پیکرتراشی برای شما میسر خواهد شد که در این حالت نیز اگر از قابلیت دیسک خشن تراشی برخوردار باشید، سرعت کار به مراتب بیشتر خواهد شد.

نحوه کار دستگاه سی ان سی سنگ

تابلو برق سی ان سی همچون مغز عمل می‌کند زیرا دستگاه سی ان سی سنگ از لحاظ نحوه کار شبیه به بدن انسان‌ها می‌باشد مثلا تمامی قطعات الکتریکی، الکترونیکی، بورد و … دور آن قرار می‌گیرند. بهتر است بدانید که شکل ظاهری این دستگاه با استفاده از برنامه CAM مشخص شده است که برای رعایت استاندارد ( حرکت ابزار و عملکرد بخش‌های مختلف آن ) در آن از Codes-G استفاده می‌شود. از این دستگاه cnc به دلیل دقیق بودن و سرعت بالا در انواع قطعات فلزی، چوبی، ساختمانی و … استفاده می‌شود.
در حالت کلی اگر بخواهیم اساس کار این دستگاه را شرح دهیم باید بگوییم که کار و خدمات دستگاه سی ان سی سنگ ، هدایت ابزار نصب شده به نقطه‌ای از پیش برنامه ریزی شده برای انجام کار مشخصی است.

انواع مختلف دستگاه سی ان سی

– دستگاه سی ان سی پالسما که از آن جهت برش چوب و فلز به صورت دو بعدی استفاده می‌شود.
– دستگاه سی ان سی روتر که از آن برای برش چوب، پالستیک و فلز استفاده می‌شود.
– دستگاه سی ان سی برش لیزری که برای حکاکی‌های دوبعدی بر روی چوب، پالستیک و فلز استفاده می‌شود.
– دستگاه سی ان سی فرز که در آن ابزاری وجود دارد که برش و حکاکی بر روی فلزات، سنگ و … را به صورت براده برداری انجام می‌دهد.
– دستگاه سی ان سی سه بعدی که برش و حکاکی را به صورت سه بعدی انجام می‌دهد.
– دستگاه سی ان سی هوابرش که در آن برای برش و حکاکی بر روی فلزات از سوخت گاز و اکسیژن استفاده می‌شود.
– دستگاه سی ان سی سنگ واترجت که در آن برای برش و حکاکی از جریان پرفشار آب استفاده می‌شود.
کاربرد و خدمات دستگاه سی ان سی سنگ
دستگاه سی ان سی علاوه بر اینکه برای حکاکی و برش سنگ و چوب استفاده می‌شود در موارد زیر نیز کاربرد دارد:
– ماشین‌های برش لیزر
– خودروسازی
– جواهرسازی
– ماشین‌های حکاکی
– منبت کاری
– قطعه سازی در صنایع نفت
– قطعه سازی در خودرو و تسلیحات
– ساخت موشک
– ساخت ماهواره
– ساخت سرستون
– ساخت دکوراتیو
– پیکرتراشی مجسمه
– ساخت گلدان با اشکال مختلف
– ساخت انواع پله و راه پله
– تزئین سنگ شومینه
– گل زنی و حاشیه زنی
– و…

مزایای استفاده از دستگاه سی ان سی سنگ

– استفاده از این نوع دستگاه‌ها در برش کاری، سبب افزایش دقت در کار می‌شود.
– استفاده از دستگاه سی ان سی سنگ ، سرعت کار را افزایش می‌دهد.
– استفاده از دستگاه سی ان سی سنگ سبب صرفه جویی در منابع می‌شود.
– با استفاده از این نوع دستگاه‌ها، هر گونه طرح و شکلی را می‌توان پیاده سازی کرد.
– خروجی کار با این نوع دستگاه‌ها، از کیفیت بالایی برخوردار است.
– با استفاده از این نوع دستگاه می‌توان بر روی هر نوع مصالحی حکاکی و برش کاری انجام داد حتی اگر سختی مصالح بسیار زیاد باشد.

معایب دستگاه سی ان سی سنگ

دستگاه سی ان سی علاوه بر مزایایی که دارد، دارای یک سری معایب نیز هست ولی توجه داشته باشید که مزایای این نوع دستگاه به قدری چشمگیر و پررنگ می‌باشد که این معایب کوچک به چشم نمی‌آید در حقیقت معایب آن به گونه‌ای نیست که شما را از استفاده از این دستگاه منع کند. این معایب به شرح زیر می‌باشد:

– قیمت بالای دستگاه ( این قیمت با توجه به کارایی خوب و دقیقی که دستگاه دارد قابل قبول است .)
– این دستگاه با توجه به اندازه اش، نیاز به فضای زیادی برای قرارگیری دارد.
– تولید مواد زائد بی رویه نیز از دیگر معایب آن می‌باشد.

قیمت دستگاه سی ان سی سنگ

برای خرید CNC سنگ باید به نکات مختلفی توجه داشته باشید. این یک دستگاه معمولی نیست که بتوانید به سادگی تمامی موارد آن را تجزیه و تحلیل کنید و سپس اقدام به خرید نمایید. در نتیجه سعی کنید پارامترهای مختلف آن را مورد بررسی قرار دهید. یکی از مهمترین این پارامترها نیز قیمت است.
قیمت دستگاه سی ان سی سنگ به عوامل مختلفی وابسته است. هر کدام از این عوامل می‌توانند باعث افزایش یا کاهش قیمت شوند. در نتیجه در هنگام مقایسه قیمتی باید به تمامی این پارامترها توجه داشته باشید تا خریدی به صرفه و صحیح را به سرانجام برسانید.

در ادامه برخی از مهمترین پارامترهای تاثیرگذار در قیمت دستگاه سی ان سی سنگ را با هم مرور می‌کنیم.

ارتباط تکنولوژی به کار رفته در دستگاه با قیمت

یکی از مهمترین پارامترهای تاثیرگذار روی قیمت دستگاه سی ان سی سنگ، تکنولوژی آن است. همانطور که بیان شد، دستگاه CNC یک دستگاه کاملا تکنولوژیک است که تمامی فرمان‌ها را از کامپیوتر و برنامه‌هایی که برایش تعریف شده می‌گیرد. طبیعی است که هرچقدر تکنولوژی به کار رفته در تولید دستگاه سی ان سی سنگ قوی تر باشد، دقت و کیفیت کار دستگاه نیز بیشتر خواهد بود.
اگر می‌خواهید اقدام به خرید دستگاه سی ان سی سنگ با تکنولوژی پیشرفته کنید، قیمت بالاتری نیز باید پرداخت کنید. با این حال در بسیاری از موارد اصلا نیاز نیز شما به روز ترین دستگاه را بخرید؛ بلکه دستگاه‌های قدیمی تر نیز می‌توانند نیاز شما را برطرف کنند و در عوض قیمت پایین تری داشته باشند. در بسیاری از موارد نیز به صرفه ترین کار این است که هزینه بالاتری پرداخت کنید و آخرین تکنولوژی به کار رفته در ساخت دستگاه سی ان سی سنگ را خریداری نمایید.
به منظور خرید حرفه‌ای و به صرفه، بهترین کار مشورت با افراد خبره و کاردان است. خوشبختانه در مجموعه زاگرس، امکان مشاوره پیش از خرید با افراد حرفه‌ای در این خصوص فراهم شده تا شما بهترین انتخاب را داشته باشید.

از برندهای خوشنام قیمت بگیرید
یکی از عوامل تاثیرگذار روی لیست قیمت دستگاه سی ان سی سنگ، برند تولید کننده این دستگاه‌ها است. CNC یک دستگاه با تکنولوژی بسیار بالاست و هر مجموعه‌ای توان تولید آن را ندارد. با این حال شرکت‌های متفرقه زیادی دست به تولید دستگاه سی ان سی سنگ زده اند. این در حالی است که کیفیت نهایی کار با این دستگاه‌ها چندان مطلوب نیست.
اگر می‌خواهید یک دستگاه بدون نقص و حرفه‌ای تهیه کنید، حتما به سراغ برندهای مطرح بروید. برندهای ناشناخته عموما نمی‌توانند نیاز شما را به خوبی برآورده کنند. هرچند قیمت دستگاه سی ان سی در این برندها کمتر است؛ اما هزینه‌های هنگفتی که برای شما در پی خواهند داشت، شما را پشیمان می‌کنند.

به گارانتی و خدمات پس از فروش دقت کنید
قطعا داشتن گارانتی نقش مستقیمی روی قیمت دستگاه سی ان سی سنگ خواهد داشت. همچنین در دسترس بودن خدمات پس از فروش، موضوع بسیار مهمی است که نباید نادیده بگیرید. دستگاه سی ان سی بدون خدمات پس از فروش حتی اگر رایگان هم در اختیارتان قرار گیرد، به صرفه نیست!!
در هنگام خرید دستگاه سی ان سی حتما از فروشگاه‌هایی خرید خود را انجام دهید که توان پشتیبانی فنی از دستگاه را داشته باشند. همچنین وجود قطعات یدکی و امکان ارائه خدمات پس از فروش موضوعات بسیار مهمی است که باید در هنگام خرید به آن توجه شود.
متاسفانه بسیاری از مجموعه‌ها توان یا اراده برای ارائه خدمات پس از فروش ندارند و به همین علت با ارائه قیمت دستگاه سی ان سی سنگ با میزان بسیار کم، تلاش می‌کنند تا شما را برای خرید مجاب کنند. در هنگام خرید و مقایسه قیمت دستگاه CNC سنگ، حتما این موضوع را مد نظر قرار دهید.


توجه:
مجموعه زاگرس سی ان سی یکی از بهترین ها در زمینه خدمات سی ان سی سنگ می باشد شما می توانید برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر راجع به قیمت سی ان سی سنگ با شماره 09131272286 تماس حاصل فرمایید.

3 پاسخ

  1. سلام خسته نباشید
    برای برش سنگ و مجسمه سازی تنها خود دستگاه cnc کافی می باشد ؟
    منظورم اینه در کنار دستگاه cnc چه ابزارهایی به عنوان دستگاه و ابزارهای اصلی شناخته می شوند ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *