ساعات کاری:شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 صبح تا 6 عصر

info[@]zagroscnc.com

ابزار پروفیل و گل

5/5 - (3 امتیاز)
کارخانه تولید نما رومی

در هر کدام از نظام ها یا شیوه های کلاسیک ستون سازی جزییاتی وجود دارند که از یک رشته برجستگی ها و فرورفتگی های مستقیم و منحنی و طاقچه ها تشکیل شده اند به این جزییات نیمرخ یا ابزار گفته میشود .اگرچه بعضی از این ابزارها همراه با یک نوع نظام یا شیوه کلاسیک خاص هستند اما کلا مجموعه ای از آن ها در کنارهم جزییات هرکدام از این نظام ها را به وجود می آورند.ابزارها یا ساده اند یا تزیین شده که در حالت دوم نقاشی و کنده کاری یا هر دوی آنها مورد استفاده قرار میگیرند.در ساختمان های دوران باستان ابزار در کنار بقیه سازه و بخش ها با نقاشی هاییی به رنگ های روشن تزیین می شد. و شاید منشا بسیاری از شکل های اولیه پیکر تراشی همین نقاشی ها بوده اند.
ابزار سنگی گل حکاکی طرح هایی از یک یا چندین گل بر روی سنگ طبیعی است که به صورت دستی و یا با ماشین آلات و دستگاه سی ان سی سنگ تهیه میشوند.

ابزارهای نمای ساختمان میتواند در جنس های مختلف باشد. در قدیم بیشتر از ابزار های سیمانی استفاده میشد که امروزه با پیشرقت تکنولوژی دستگاه های دقیق سی ان سی و تراش، با جنس سنگ استفاده میشود.ابزارهای سنگی به مراتب دوام وزیبایی بیشتر نسبت به نوع سیمانی دارند. جنس ابزارهای سنگی گل معمولا تراورتن یا مرمریت میباشد که سنگ تراورتن عموما تخلخل بیشتری نسبت به سنگ مرمریت دارند و برای فضای بیرونی مناسب هستند.